مقالات

خواص شگفت انگیز دمنوش در درمان کبد چرب

خواص دمنوش در درمان کبد چرب

برای سم‌زدایی بدن، کبد نقش بسیار مهمی دارد و برای اینکه بتواند سموم را دفع کند، این عضو حیاتی باید سالم باشد. برای سالم ماندن کبد بهتر است غذاهای مفید مصرف کنید و تحرک کافی داشته باشید. بهترین راهکار برای این بیماری پیشگیریست. دمنوش های بی نظیری هستند که به سلامت کبد کمک می کنند. ما در این مقاله بهترین شیوه ها برای پیشگیری از بیماری کبد چرب و خواص شگفت انگیز دمنوش در درمان کبد چرب را به شما خواهیم گفت. برای مثال دمنوش خاکشیر، خار مریم، کاسنی، نعناع، چای سبز و زنجبیل سموم و مواد زائد را دفع می کند و باعث پیشگیری از بیماری کبد چرب می شود.

حتما شنیده اید که بیماری کبد چرب یک بیماری‌ خاموش است، درنتیجه پیشگیری از ابتلاء به آن حائز اهمیت است؛ باید بدانید که متاسفانه این بیماری معمولاً زمانی مشخص می‌شود که چربی بخش زیادی از سلول‌های کبد را از بین برده است.

تغذیه نقش مهمی در پیشگیری از کبد چرب دارد؛ دانستن اینکه چه غذاهایی برای سلامت کبد مفید است، بسیار مؤثر و مهم است و همه افراد باید برنامه غذایی درستی داشته باشند تا عملکرد کبد آنها دچار اختلال نشود.

کبدچرب و راه های درمان

همانطور که گفتیم کبد عضو حیاتی در بدن است که مواد لازم را جذب و مواد زائد را حذف می کند که این باعث سالم ماندن دستگاه گوارش بدن می شود. چاقی و نداشتن تحرک باعث می شود چربی های اضافی بر روی کبد انباشته شود و فرد دچار بیماری کبد چرب می شود. البته این زمانی است که چربی ها بیشتر از 15 درصد وزن کل کبد باشد. راه های زیادی برای درمان این بیماری وجود دارد که در ادامه در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

درمان کبد چرب با طب سنتی

کبد چرب یک بیماری بدون نشانه است. بنابراین پیشگیری از مبتلا شدن خیلی مهم است. برای درمان کبد چرب روش های زیادی وجود دارد که درمان های گیاهی نسبت به داروهای شیمیایی برتری دارند. طب سنتی راه حل خوبیست. خوردن بعضی از گیاهان مانند خاکشیرکه دمنوش خنکی برای فصل تابستان است، قاصدک، زردچوبه، کاسنی، عرق خارشتر، عرق بید و عرق شاه‌تره باعث می شود چربی در کبد جمع نشود و به درمان سریع تر کمک کند.

دمنوش برای درمان بیماری کبد چرب

در کشور ایران از گیاهان دارویی برای درمان بیماری های جسمی و روحی استفاده می شود. دمنوش ها در واقع دم کرده ی همین گیاهان هستند که به شکل کیسه ای بسیار مورد توجه هستند. دمنوش ها از ریشه، ساقه، گل، میوه، برگ و یا پوست گیاهان تهیه می شوند. دمنوش ها طعم و خواص مختلفی دارند که میتوانند بجای داروهای شیمیایی استفاده شوند و عوارضی ندارند.

دمنوش مفید برای کبد چرب

جمع شدن چربی در کبد باعت بیماری کبد چرب می شود و به کبد آسیب می رساند. با درمان های خانگی و نوشیدن دمنوش های مفید می توان چربی کبد را کنترل کرد. پزشکان طب سنتی خوردن دمنوش­های گیاهی مانندخار مریم، جعفری، زنجبیل، خار شتر و گزنه را توصیه می کنند. این دمنوش ها خاصیت پاک کنندگی دارند و سموم و ناخالصی ها را از بدن حذف می کنند. این دمنوش ها باعث می شوند جذب چربی در کبد کم شود.

دمنوش نیوشا برای کبد چرب

چاقی، دیابت، مصرف بی رویه فست فودها، عدم فعالیت فیزیکی باعث می شود بیماری کبد چرب افزایش یابد. این بیماری هیچ نشانه ای ندارد . پزشکان طب سنتی دمنوش گیاهی را توصیه می کنند این دمنوش ها کبد را پاکسازی می کنند. یکی از بهترین دمنوش ها، دمنوش های برند نیوشا با ترکیب چای سبز و چای سیاه و ترکیب چای سبز و نعناع فلفلی است که برای مبارزه با چربی جمع شده در کبد موثر هستند. همچنین ترکیب دمنوش خارمریم، شاتره و کاسنی نیوشا برای درمان این بیماری یسیار مفید است. این دمنوش ها سلول های کبد را پاک می کنند؛ درنتیجه در درمان بیماری کبد چرب موثر است.

دمنوش نعناع برای کبد چرب

نعناع یک گیاه دارویی با خواص درمانی فوق العاده است. این گیاه به شکل پماد ، روغن و… در درمانهای خانگی استفاده می شود. طب سنتی راه حل خوبی برای درمان بیماری کبد چرب است پس گیاه نعناع برای درمان این بیماری بسیار موثر است. نعناع داروی کبد و کیسه صفراست و کلسترول خون را پایین می‌آورد. دمنوش‌های نعناع روشی راحت برای رفع این بیماری است. این دمنوش کبد را تمیز و صفرا را رقیق می‌کند بنابراین برای سم‌زدایی از کبد بسیار مفید است.

درمان کبد چرب با دمنوش چای سبز و نعناع فلفلی نیوشا
دمنوش نعناع برای درمان کبد چرب

 دمنوش گل داوودی

دمنوش گل داوودی خواص آنتی اکسیدانی دارد و برای محافظت از کبد بسیار مفید است. کبد تنها عضوی است که می تواند خود را بازسازی کند. این دمنوش خاصیت بازسازی این ارگان را بهتر می کند.

دمنوش بادرنجبویه

بیماری کبد چرب غیر الکلی بخاطر التهاب و قند خون بالا و چربی است. دمنوش بادرنجبویه اسید های چرب را تجزیه می کند و همچنین سیتوکین التهابی را در کبد کم می کند.

دمنوش جعفری

با نوشیدن این دمنوش بدن و کبد خود را پاک سازی کنید. دمنوش جعفری سم ها را از خون و کبد و دستگاه گوارش خارج می کند. حتی در همان روز اول نوشیدن آن، احساس بهتری خواهید داشت. پس خوردن این دمنوش حتما در برنامه غذایی خود قرار دهید.

دمنوش مریم گلی

دمنوش مریم گلی یک دمنوش فوق العاده برای درمان کبد چرب است. این دمنوش ادرار آور است و سریع سموم را بدن خارج می کند. دمنوش مریم گلی تعرق را نیز زیاد می کند و باعث می شود سم ها از بدن خارج شوند.

خواص دمنوش مریم گلی برای درمان کبد چرب
خواص دمنوش مریم گلی برای کبد چرب

دمنوش قاصدک

درمان کبد چرب با دمنوش قاصدک یک راه حل قطعی است. گیاه دارویی قاصدک میزان کار کیسه صفرا را زیاد می کند که این به کیسه صفرا تنبل کمک می کند. گیاه قاصدک دفع صفرا از کبد را زیاد می کند و این باعث می شود سموم از بدن دفع شوند.

خواص درمانی دمنوش قاصدک برای کبد چرب
درمان کبد چرب با دمنوش قاصدک

دمنوش شیرین بیان

گیاه شیرن بیان یک راه حل مناسب برای درمان کبد جرب غیر الکلی است. برای تهیه این دمنوش کافی است پودر شیرین بیان را در فنجان بریزید و سپس آب جوش روی آن بریزید. در فنجان را بگذارید و اجازه دهید دم بکشد. این جوشانده را با صافی صاف کنید. خوردن دمنوش شیرین بیان یک یا دو بار در روز مشکل کبد چرب را کاهش می دهد.

چای سبز

چای سبز آنتی اکسیدان طبیعی دارد که باعث می شود سموم مضر از کبد و بدن خارج شود. چای سبز به راحتی چربی ها را ازبین می برد. با خوردن این چای دو تا سه بار در روز کبد پاک و بدون چربی خواهید داشت.

چای خار مریم

گیاه خارمریم یک داروی مناسب برای درمان سیروز کبدی است. برای تهیه این دمنوش کافی است دانه های خار مریم را در هاون بریزید و خوب بکوبید تا پودر شود. سپس این پودر را در فنجان بریزید و آب جوش روی آن بریزید. 30 تا 40 دقیقه صبر کنید تا دم بکشد. با نوشیدن روزانه چای خار مریم از سیروز کبدی پیشگیری کنید.

چای رازیانه

رازیانه یک گیاه فوق العاده برای پاکسازی خون می باشد. این گیاه یک ادرار آور است که جریان ادرار را زیاد می کند و در نتیجه به پاکسازی خون کمک می کند. دمنوش رازیانه پاک کننده قوی کبد است که دارای ویتامینA، B، C، D و مواد معدنی زیادی است. این گیاه استروژن زیادی دارد که به گوارش کمک می کند و سموم بدن را ازبین می برد.

عناب

دمنوش عناب از کبد در برابر بسیاری از بیماری‌ها محافظت می کند. مصرف دمنوش عناب باعث کاهش چشمگیر سطوح آنزیم‌های کبدی می‌شود که البته طعم بی نظیری دارد.

دمنوش های گیاهی نقش مهمی در سلامت فرد و درمان بیماری ها دارند. پاکسازی و سم زدایی بدن و کبد با دمنوش های گیاهی بسیار ساده و مؤثر است. پس از قرار دادن دمنوش های گیاهی را در برنامه غذایی خود غافل نشوید.

شما برای پیشگیری از این بیماری خطرناک چه راهکارهایی را پیشنهاد می دهد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.