مقالات

چطور با دمنوش لاغری، به وزن ایده آل برسیم؟

مدتیه که نوشیدن دمنوش لاغری و گیاهی بین افراد مختلف رواج پیدا کرده و کلی ازش استقبال شده اما سوالی که مطرحه اینه که واقعا این دمنوش ها چه تاثیری روی وزن و چربی سوزی داره؟

قبل از هر چیزی ببینیم چی میشه که وزن ما کم میشه؟ چربی در واقع همون انرژی ذخیره شده هست. بدن به کمک فعل و انفعالات شیمیایی، چربی رو به انرژی قابل استفاده برای فعالیت‌های بدن تبدیل می کنه و انرژی‌ (کالری‌) اضافی رو هم ذخیره می‌کنه. اگه قراره وزنمون کم بشه باید بیشتر از کالری دریافتی، انرژی مصرف کنیم. اینجوری چربی ها به مرور کمتر میشن و ما لاغر میشیم. پس میشه در کنار برنامه غذایی درست و نوشیدن دمنوش لاغری خانگی کلی وزن کم کرد. پس بیاید بهترین دمنوش های لاغری رو بشناسیم.

دمنوش خانگی سریع با چای سبز

هر فرایندی که غذا و نوشیدنی رو به انرژی قابل استفاده تبدیل کنه ، در مجموع به عنوان متابولیسم شناخته میشه. چای سبز این متابولیسم رو سریع تر میکنه و باعث لاغری میشه. چای سبز چی داره؟ کافئین و یک نوع فلاونوئید به نام کاتچین که آنتی اکسیدانه. هر دو این ترکیبات متابولیسم رو سریع میکنند. کاتچین به تجزیه چربی های اضافی کمک می کنه.

چای سبز طبع سرد داره میتونی با زنجبیل این چای خوشمزه رو دم کنی. تاثیرش هم بیشتر میشه. نوشیدن چای سبز بسیار توصیه میشه چون علاوه بر خاصیت ضدسرطانی خواص زیادی داره. خواصی مثل کاهش کلسترول، بهبود عملکرد قلب، کاهش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر و مدیریت دیابت نوع 2 .

دمنوش لاغری خانگی سریع با چای سبز
هر فرایندی که غذا و نوشیدنی رو به انرژی قابل استفاده تبدیل کنه ، در مجموع به عنوان متابولیسم شناخته میشه. چای سبز این متابولیسم رو سریع تر میکنه و باعث لاغری میشه.

دمنوش دارچین برای کاهش وزن

یکی از بهترین راه ها برای لاغری و کاهش وزن نوشیدن دمنوش دارچینه. دارچین ادویه ای بی نظیر با طعم تلخ و شیرینه. دارچین خواص زیادی داره که بهترینش از بین بردن چربی هاست.

قندخون تأثیر مستقیمی روی وزن ما داره و گرسنگی‌ رو تحت تأثیر قرار میده. یکی از فاکتورهای تعیین‌کننده‌ی انرژی بدن قند خونه. هرچقدر انرژی شما بیشتر باشه، تمایل به ورزش کردن هم بیشتر میشه. و جالبه که هرچقدر قندخون‌ متعادل‌تر باشه، کمتر دچار اشتهای کاذب می‌شید و بدن روند مناسب‌تری برای استفاده از چربی‌های ذخیره‌شده دنبال می کنه.

کار دارچین چیه؟ دمنوش دارچین به سوخت و ساز بدن کمک می کنه ، سطح قند خون رو تنظیم می کنه و عملکرد انسولین رو بهتر می کنه. همه اینها در کنار هم به شما در کاهش وزن کمک می کنه.

دمنوش دارچین برای لاغری
دارچین ادویه ای بی نظیر با طعم تلخ و شیرینه. دارچین خواص زیادی داره که بهترینش از بین بردن چربی هاست.

گل محمدی ؛ دمنوش چربی سوز قوی

یکی از شیوه های لاغری کم کردن اشتهاست. چای گل محمدی یه نوشیدنی سالم و بدون کالریه که میتونه جایگزین مناسبی برای نوشیدنی های چاق کننده مثل قهوه خامه ای و انواع نوشیدنی ها باشه ؛ بنابراین در کاهش وزن تأثیر خوبی داره. اگه بین هر وعده غذایی 1 فنجان چای گل محمدی بنوشید، اشتهای شما کم میشه و هضم چربی ها بالا میره. میشه همونی که باید بشه.

گل محمدی؛ دمنوش چربی سوز قوی
اگه بین هر وعده غذایی 1 فنجان چای گل محمدی بنوشید، اشتهای شما کم میشه و هضم چربی ها بالا میره

دمنوش مریم گلی برای لاغری

وقتی استرس داریم، بدن هورمون کورتیزول رو ترشح میکنه. کورتیزول هورمون استروئیدی هست که هروقت استرس داریم ترشح میشه. کورتیزول روی قندخون اثر داره، پس اشتها رو تحریک می‌کنه و باعث میشه کالری‌ها به راحتی به‌شکل چربی ذخیره بشن. نوروپپتید Y هم یک نوروکمیکال یا عصب شیمیایی هست که اونم به استرس مربوطه و باعث رشد بافت چربی می‌شه. از طرفی اشتها رو هم بالا میبره. مریم‌ گلی گیاهیه که ذهن و بدن رو آروم می‌کنه، پس می‌تونه با ایجاد اثرات مطلوبی روی کاهش وزن داشته باشه.

دمنوش مریم گلی برای لاغری
مریم‌ گلی گیاهیه که ذهن و بدن رو آروم می‌کنه، پس می‌تونه با ایجاد اثرات مطلوبی روی کاهش وزن داشته باشه.

چای اولانگ؛ دمنوشی برای لاغری شکم

گیه چای اولانگ با چای سبز و سیاه یکی هست اما فرایند تهیه اونها با هم متفاوته. برای تهیه چای سیاه اون رو در فرایندی به نام اکسیداسیون قرار میدن تا چای سبز به چای سیاه تبدیل بشه. چای اولانگ بین این دو تا چای هست. یعنی از چای سبز بیشتر اکسید شده اما کمتر از چای سیاه تحت این فرایند قرار گرفته . تحقیقات ثابت کرده که مصرف چای اولانگ به کاهش چربی بدن و به خصوص چربی های دور شکم کمک می‌کنه.

مصرف به اندازه‌ی چای اولانگ عوارض جانبی خاصی نداره اما اگه برای مدت طولانی بیشتر از روزی 4 فنجان مصرف بشه میتونه سردرد و حالت تهوع بیاره.

چای اولانگ؛ دمنوشی برای لاغری شکم

دمنوش قاصدک؛ دمنوشی فوق العاده برای لاغری ران

تحقیقاتی در کره جنوبی نشون داد که قاصدک می‌توانه تأثیری مشابه داروی لاغری «اُرلیستات» داشته باشه. این دارو آنزیم لیپاز لوزالمعده رو مهار میکنه. این آنزیم در طول هضم غذا آزاد میشه و باعث شکستن چربی‌ها می‌شه. این دمنوش تاثیر خوبی روی لاغری به خصوص لاغری ران ها داره.

دمنوش قاصدک؛ دمنوشی فوق العاده برای لاغری ران
دمنوش قاصدک با مهار آنزیم لیپاز باعث شکستن چربی ها و لاغری میشه.

دمنوش هل برای لاغری

دمنوش لاغری هل، میوه‌ای از خانواده زنجبیله که در انواع مختلفی مثل هل سیاه، سفید و سبز وجود داره. هل، فیبر بالایی داره؛ در نتیجه فرد احساس سیری میکنه و سوخت و ساز بدن بیشتر میشه. ملاتونینی که در هل وجود داره مثل یه چربی‌سوز طبیعی عمل می‌کنه.

دمنوش هل برای لاغری
ملاتونینی که در هل وجود داره مثل یه چربی‌سوز طبیعی عمل می‌کنه.

دمنوش لاغری جینسینگ

جینسینگ انواع مختلفی داره که نوع آمریکایی و آسیایی اون مرسوم‌تره. جینسینگ با بالابردن سوخت و ساز بدن، چربی های اضافی بدن رو از بین میبره. نوشیدن دمنوش لاغری جینسینگ در طول روز انرژی رو بالا می‌بره و به تعادل قند خون کمک می‌کنه. استفاده از این ماده در کنار سبک زندگی سالم (برنامه غذایی مناسب و ورزش) تاثیر بیشتری داره. ترکیب دمنوش جینسینگ با چای سبز علاوه بر طعم بی نظیر تاثیرش رو دوچندان میکنه.

دمنوش های لاغری فوق العاده با بابونه

خواب نامنظم و استرس باعث چاقی میشن. این دمنوش، آنتی‌اکسیدان بالایی داره که به از بین بردن چربی‌ها کمک می‌کنه. از همه مهم‌تر اینکه یک آرامش بخش قویه و از افزایش قند خون بعد از غذا جلوگیری میکنه. این موضوع نقش مهمی در کنترل اشتها داره.

دمنوش لاغری رازیانه

این دمنوش سرعت سوخت و ساز بدن رو بالا میبره. در این حالت کالری‌های دریافتی شما سریع‌تر مصرف میشن و انرژی حاصل از اون به چربی سوزی کمک می‌کنه. این دمنوش احساس گرسنگی رو کم میکنه. رازیانه به هضم و جذب مواد مغذی کمک میکنه.

باید توجه کنید که قبل از استفاده از داروهای گیاهی برای لاغرشدن به تغذیه و ورزش توجه کنید.

بهترین زمان مصرف دمنوش لاغری

یکی از مهم ترین سوالاتی که مطرحه، بهترین زمان استفاده از دمنوش های لاغریست. باید بگم که بهترین زمان مصرف دمنوش لاغری به خصوص لاغری در ناحیه شکم و پهلو قبل از خواب و ناشتاست. این دمنوش ها در این زمان بهترین اثر رو روی لاغری دارند. بعضی از بافت ها در برخی نواحی مثل بافت های چربی اطراف شکم و پهلو سرسخت تر هستن و زمان و انرژی بیشتری برای از بین بردن این بافت ها لازم داریم.

سعی کنید که با مصرف مرتب و به موقع این دمنوش ها، در کوتاه ترین زمان ممکن وزنتون رو کم کنید. علاوه بر اینها شرکت نیوشا پکیج هایی داره که با مشخص کردن مدت زمان مشخص شما رو به وزن ایده آل میرسونه.

می تونید درباره این پکیج های لاغری بیشتر بخونید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.